ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα Σαββάτου και Κυριακής 19 – 20/10

ποδοσφαιροΑ’ κατηγορία

 

Αμετάβλητη η κατάσταση στην κορυφή και στην ουρά.

 

Νίκες για τους πρωτοπόρους

 

Παλικαρίσια νίκη του Βοΐου …έκοψε την  φόρα του Φούφα

 

Ξύπνησε και νίκησε στο δεύτερο μέρος η Αναγέννησης

 

Δίκαιο διπλό της ΑΕ Κοζάνης

 

Επέστρεψε στις επιτυχίες η Εράτυρα

 

Μοιράστηκαν βαθμούς Μακεδονικός και Ελίμεια όλα έγιναν σε δύο λεπτά
Νίκησε και παραμένει στην κορυφή η Ακρινή … πολλά τα παράπονα του Περδίκκα για τη διαιτησία!

 

Νίκησε και ανεβαίνει η ΑΕΠ Καραγιαννίων

 

 

6η  αγωνιστική  

 

Μακεδονικός  Κοζάνης-Α.Ε. Ελίμειας 1-1

 

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου-Μακεδονικός Φούφα  3-2

 

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Τιτάν Σερβίων  4-1

 

Άρης Μαυροπηγής-Αναγέννηση Εράτυρας 0-3

 

Α.Σ. Βελβεντό-Εορδαϊκός 1-4

 

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Α.Ε. Κοζάνης 0-1

 

Απόλλων Ακρινής-Α.Ε. Περδίκκα 2-0

 

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Έλατος Ελάτης 3-1

 

 

Βαθμολογία

 

1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
6
15
2
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
6
15
3
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
6
14
4
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
6
14
5
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
6
13
6
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
6
9
7
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
6
8
8
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
6
8
9
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
6
8
10
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
6
7
11
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
6
7
12
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
6
7
13
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
6
5
14
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
6
3
15
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
6
1
16
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
6
0

 

 

 

Επόμενη αγωνιστική (7η)

 

Έλατος Ελάτης-Α.Ε. Ελίμειας

 

Μακεδονικός Φούφα-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

 

Τιτάν Σερβίων-Μακεδονικός  Κοζάνης

 

Αναγέννηση Εράτυρας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

 

Εορδαϊκός-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

 

Α.Ε. Περδίκκα -Άρης Μαυροπηγής

 

Α.Ε. Κοζάνης-Α.Σ. Βελβεντό

 

Απόλλων Ακρινής-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

 

 

 

 

Β’ κατηγορία (1ος όμιλος)

 

 

Πήρε φόρα η Αγία Παρασκευή  … νέο διπλό

 

Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ της Ροδιανής και της Αιανής

 

Νίκησε με την ψυχή στο στόμα το Πρωτοχώρι κι έπιασε πάλι κορυφή

 

Πήρε το ντέρμπι το Κλείτος

 

Εντυπωσιάζουν τα πιτσιρίκια της Κοζάνης 2004 … διπλό στα Κρανίδια

 

Μεγάλα διπλά για Λιβαδερό και Λευκοπηγή κι ανεβαίνουν

 

 

 

5η αγωνιστική

 

 ΑΟ Τρανοβάλτου-ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-2

 

Δόξα Ροδιανής-Αλιάκμων Αιανής 1-1

 

Ερμής Πλατανορέματος-Αναγέννηση Λιβαδερού 1-2

 

Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Δαναοί Κοζάνης 1-0

 

ΑΕ Κρανιδίων-Κοζάνη 2004 1-2

 

Αστραπή Κλείτου-Εθνικός Βατερού 1-0

 

Απόλλων Αυλών-Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-3

 

 

Βαθμολογία

 

1
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
5
12
2
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
5
10
3
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
5
10
4
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
5
9
5
ΚΟΖΑΝΗ 2004
5
9
6
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
5
8
7
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
5
8
8
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
5
6
9
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
5
5
10
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
5
5
11
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
5
5
12
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
5
4
13
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
5
4
14
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
5
0

 

 

 

 

Επόμενη αγωνιστική (6η)

 

Ερμής Πλατανορέματος-ΑΟ Τρανοβάλτου

 

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Κένταυρος Πρωτοχωρίου

 

Αναγέννηση Λιβαδερού-ΑΕ Κρανιδίων

 

Δαναοί Κοζάνης-Αστραπή Κλείτου

 

Κοζάνη 2004-Απόλλων Αυλών

 

Εθνικός Βατερού-Δόξα Ροδιανής

 

Μ. Αλ. Λευκοπηγής-Αλιάκμων Αιανής

 

 

 

Β’ κατηγορία (2ος όμιλος)

 

 

Δύσκολη νίκη για το Μακεδονικό Σιάτιστας

 

Ανεβαίνει η Ασβεστόπετρα

 

Άνετα οι Ακρίτες

 

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Μικρόκαστρο και Ακαδημία Σιάτιστας

 

Νίκη με ανατροπή για 4ο παιχνίδι η Γαλατινή

 

Δύσκολο διπλό της Κρυόβρυσης

 

 

5η αγωνιστική

 

Μ. Αλ. Χαραυγής-ΠΑΟΚ Κοίλων 2-2

 

ΕΑΣ Ανθότοπου-Ερμής Ασβεστόπετρας  2-3

 

Δόξα Μικροκάστρου-Ακαδημία Σιάτιστας 2-2

 

Ακρίτες Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου 4-0

 

Μακεδονικός Σιάτιστας-ΑΣ Ποντοκώμης 3-2

 

ΑΜΣ Γαλατινής-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 5-2

 

Πολυνίκης-Ηρακλής Κρυόβρυσης 0-1

 

 

Βαθμολογία

 

1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
5
15
2
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
5
12
3
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
5
12
4
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
5
10
5
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
9
6
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
5
9
7
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
5
9
8
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
5
8
9
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
5
4
10
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
5
4
11
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
4
12
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
5
2
13
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
5
2
14
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
5
0

 

 

 

Επόμενη αγωνιστική (6η)

 

ΕΑΣ Ανθότοπου-Μ. Αλ. Χαραυγής

 

ΠΑΟΚ Κοίλων-Δόξα Μικροκάστρου

 

Ερμής Ασβεστόπετρας-ΑΜΣ Γαλατινής

 

Ακαδημία Σιάτιστας-Μακεδονικός Σιάτιστας

 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Πολυνίκης

 

ΑΣ Ποντοκώμης-Ακρίτες Κοζάνης

 

Ηρακλής Κρυόβρυσης-Βέρμιο Καρυοχωρίου

 

 

Γ’ κατηγορία  

 

 

Εύκολο απόγευμα για τη Λευκόβρυση

 

Αέρας ο Βαθύλακκος

 

Έβγαλε εξάσφαιρο το Μικρόβαλτο

 

Παρθενική νίκη των Πύργων … φωνάζει για τη διαιτησία η Καρυδίτσα

 

Μεγάλο διπλό με ανατροπή το Τσοτύλι

 

Δύσκολη νίκη για τις Ελπίδες

 

“Αγγλική” ισοπαλία στο Μεταξά

 

 

3η  αγωνιστική

 

Δόξα Λευκόβρυσης – Άρης Καλονερίου  3-0

 

Δόξα Βερμίου  Πύργων – ΑΣ Καρυδίτσας 3-2

 

ΑΟ Κρόκου – Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-3

 

ΑΕ Καισαριάς   Κήπου Σπάρτου – Δράση Τσοτυλίου 2-5

 

Αίας Μικροβάλτου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 6-1

 

Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Κεραυνός  Πετρανών 1-0

 

Πρόοδος Μεταξά – ΑΕ Άνω Κώμης 3-3

 

 

Βαθμολογία

 

1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
3
9
2
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
3
9
3
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
3
7
4
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
3
7
5
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
3
7
6
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
3
3
7
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
3
3
8
ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3
3
9
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
3
3
10
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
3
3
11
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
3
3
12
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
3
2
13
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
3
0
14
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
3
0

 

 

 

 

Επόμενη αγωνιστική (4η)

 

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Αίας Μικροβάλτου

 

ΑΟ κρόκου – Δόξα Βερμίου  Πύργων

 

Δράση Τσοτυλίου – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης

 

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Πρόοδος Μεταξά

 

Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Λευκόβρυσης

 

ΑΣ Καρυδίτσας – ΑΕ Καισαριάς   Κήπου Σπάρτου

ΑΕ Άνω Κώμης – Άρης Καλονερίου

από ματιες στα σπορ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ



Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>